Dobré vztahy jako klíč ke zdraví?

Cože, blog o zdraví a článek o vztazích? WTF?

Rozhodl jsem se věnovat krátký článek tomuhle tématu, protože si myslím, že je potřeba se na téma zdraví dívat s více úhlů pohledu. Podle studií se totiž ukazuje, že jsou to právě vztahy, které jsou důležité pro naše zdraví a štěstí v životě.

Dan Bilzerian v jednom rozhovoru řekl, když se ho ptali, jestli ho peníze dělají štastným, že ne. Že to, co ho dělá doopravdy štastným je setkávání a zábava s přáteli.

První profesor lékařské psychologie v ČR, klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček řekl, že tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích.

V jedné studii na Harvardově univerzitě, která se týkala vztahů vyplynulo jedno: ,,Dobré vztahy nás dělají šťastnými a zdravými.

Tato studie má obrovský datový materiál, od lékařských záznamů, přes rozhovory a další. Tato studie zkoumala lidi celý život a zjišťovali na základě jakých dat se dá předvídat ve věku 50 let, že v 80 budou lidé šťastní a zdraví.

Nebyl to překvapivě vysoký krevní tlak, cholesterol ani žádné medicínské záznamy, ale byla to právě kvalita a spokojenost s mezilidskými vztahy. Takže v podstatě vyplynulu, že dobré vztahy = dobrý život.

Já sám jsem se před několika lety odprostil od všech starých kamarádů a přátel, kdy jsem se začal zajímat vice o zdraví a jel jsem si striktně jídlo a všechny ty věci, o kterých píšu a byť jsem byl fyzicky zdravý jako nikdy a cítil jsem se skvěle, jakoby mi pořád něco chybělo.

Fyzicky možná, ale psychicky jsem strádal. Zapoměl jsem na to, že my lidé jsme společenští tvorové a já se uzavřel do sebe, byť jsem od přírody extrovert. ,,Přece nenaruším nějakým večírkem spánek“. Dostal jsem se až do takové fáze, kdy jsem ležel doslova schoulený doma do klubíčka a brečel jsem, měl jsem deprese a nevěděl jsem proč.

Měl jsem pocity, že mi něco chybí a nevěděl jsem co. A bylo to jen tím, že jsem neměl žádný sociální život a mě jako extroverta vnitřně ničilo, když jsem viděl, jak si všichni jinde užívají. Až pak, kdy jsem si tohle uvědomil můj život zase nabral směr a radost.

V podstatě celý život je o vztazích. Ať už budete dělat cokoliv, vždycky budete v kontaktu s lidmi, proto, pokud nebudete mít dobré vztahy, nikdy nemůžete mít dobrý život a dobré zdraví.

Samozřejmě, že zdraví není jenom o vztazích a pokud budeme mít jenom dobré mezilidské vztahy a budeme mít špatně nastavený životní styl, stejně se to někde podepíše.

Vždy je potřeba mít pevné základy, tj optimalizovat svůj životní styl, od spánku přes stravu až po pohyb. A přesně proto, abyste měli zvládnuté základy, cítili se skvěle a mohli svoji energii a zdraví posunout na novou úroveň jsem vytvořil online program ENERGY BOOSTER.

Online kurz je rozdělen na 3 lekce a každá lekce má 5 videí. První lekce se věnuje čistě tomu, jak můžete maximalizovat svou energii. V druhé lekci probíráme všechno o tom, jaké potraviny vybírat pro maximální energii a zdraví, kterým se vyhnout a hlavně jak se naučit stravovat bez jakéhokoliv výživového poradce. V třetí lekci se zaměřujeme na eliminaci všeho, co vám škodí ve vašem životním stylu.

Profesionální osobní trenér, autor online-kurzů a online-tréninků o zdraví, stravě a biorytmech těla. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.