GROUNDING a jeho využití v běžném životě pro lepší náladu a více energie

Je libo přírodní antistres, analgetikum a protizánětlivý hack? Vystavování se zemskému povrchu je velmi silný, ale pořád ještě u nás moc neznámý trik, jak během pár minut doslova ozdravit celé tělo.

Drtivou většinu času, kterou trávíme mimo domov nosíme boty a jsme odpojení od přírody. Boty a jiné druhy obuvi působí jako izolátor před vlivem elektromagnetického vlnění Země, čímž nás zároveň i izolují od zdraví prospěšných účinků elektronů.

Když celé dny chodíme po betonu, v botech nebo jiných izolátorech, tak nejsme tzv. uzemněni. Pokud není naše tělo dlouhodobě uzemněné, tak můžou v těle daleko snáze propuknout různé záněty.

Lidé, kteří se věnují groundingu pravidelně, tak udávají, že se cítí být soustředěnější, odolnější, silnější a zároveň pociťují méně napětí a stresu.

Jak funguje grounding?

Naše tělo funguje na elektrochemické bázi. Energie se v nás vyrábí z elektronů, čemuž pomáhají protony. Protony do sebe dostáváme různými způsoby, ať už stravou, z vody, Slunce…, ale taky skrze pokožku při kontaktu se zemským povrchem.

Pokud je naše tělo v kontaktu se zemským povrchem (tráva, moře, stromy..), tak probíhá přenost volných elektronů s negativním nábojem do těla, které následně negují volné radikály v těle.

To pak snižuje tělesnou zánětlivost, zlepšuje regeneraci organismu, vyvažuje nezdravý životní styl nebo třeba extrémně zlepšuje kocovinu.

Určitě jste to zažili. Byli jste na dovolené někde na jihu, u moře, kde jste nejedli zrovna kvalitní stravu, moc jste toho nenaspali a celkově jste tak úplně „nedodržovali pravidla“ zdravého životního stylu.

Ale protože jste se pravidelně koupali v moři, trávili jste většinu času na boso a vystavovali se Slunci, tak to nemělo na vaši energii, zdraví a postavu až takový vliv.

Grounding společně se Sluncem je extrémně silný kompenzátor nezdravého životního stylu. Proto, kdybyste si tyhle ústupky dovolili v zimě, nějakým způsobem by se to na těle už podepsalo – ať už sníženou energii, přibíráním na váze nebo třeba oslabením organismu ve formě nachlazení.

Co všechno dělá grounding?

 • Neguje volné radikály v těle
 • Snižuje tělesnou zánětlivost
 • Zlepšuje regeneraci organismu
 • Snižuje kocovinu
 • Kompenzuje nezdravý životní styl a spánek
 • Synchronizuje cirkadiánní rytmus
 • Neutralizuje oxidační stres
 • Snižuje bolest (přírodní analgetikum)
 • Snižuje stres a napětí
 • Zlepšuje náladu

Jak na grounding?

Počítá se jakýkoliv kontakt kůže s přírodním prostranstvím

 • Chůze na boso po trávě
 • Plavání v moři, jezeře, řece
 • Válení se v trávě

Už 20 minut kontatu s přirodním prostranstvím jde krásně cítit kvůli vyplavení endorfinů a zlepšení nálady, uzemnění těla a propojení s naší Zemí/planetou. Dokud je léto, běžte to zkusit a pozorujte, jak ihned po sundání bot a procházce na boso nebo zaplavání v přírodním toce se okamžitě cítíte lépe.

Více do hloubky, včetně dalších tipů a triků jak zvyšovat svou energii, cítit se lépe, mít zdravější a hezčí tělo se můžete dozvědět v uceleném návodu, který se vám vygeneruje, jakmile si uděláte kvíz zdarma a zjistíte, jaký jste tzv. chronotyp.

Profesionální osobní trenér, autor online-kurzů a online-tréninků o zdraví, stravě a biorytmech těla. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.