Jak jsem se dostal k životnímu stylu, který teď žiju? Můj osobní příběh

Dneska konečně můžu říct, že žiju život jaký jsem vždycky chtěl. Mám tolik energie, o které se mi dříve ani nesnilo, mám pevné zdraví, cítím se nejlépe, jak jsem se kdy cítil a konečně nemusím pořád lítat po doktorech a bát se, kdy na mě vybafne nějaká  další nemoc. Upgradoval jsem svoje zdraví o 100% a díky tomu si můžu užívat život na plno a taky dělat to, co mě baví naplno bez omezení.

Vždycky to tak ale nebylo..

Vždycky to takhle růžové ale rozhodně nebylo. Moc dobře si pamatuju na roky, kdy jsem byl pořád nemocný, neustále se mi vracely různé nemoce, lítal jsem pořád po doktorech a byl jsem troska. A byť jsem pořád sportoval, tak můj jediný smysl života byla párty, alkohol, nezdravé jídlo „nezdravé myšlení“ a permanentní stres.

Sice jsem na venek vypadal v pohodě, ale  vevnitř jsem měl pocit, že můj život nemá žádný smysl. Cítil jsem se hrozně. Měl jsem strach, kdy na mě zase vybafne další nemoc. Připadal jsem si jako oběť, které se to všechno „děje“ za trest. Pomalu jsem ztrácel chuť do života a cítil jsem se mega slabý. Pořád jsem měl zdravotní problémy snad na všech úrovních. Prošel jsem všechny možné doktory, kteří existují, od kardiologie, přes neurologii až po ORL. Byl to život ve strachu.

Pak přišel zlom

Všechno to vyvrcholilo, když jsem se jednoho dne ocitnul v nemocnici napojený na kapačky a doktoři nevěděli co mi je. Měl jsem bolesti celého těla, nemohl jsem mluvit, jíst, pít a jen jsem tam ležel. Myslel jsem si, že umřu. Byl jsem tam sám a přemýšlel jsem. Přemýšlel jsem o svém životě, brečel jsem, modlil jsem se ať přežiju. Postupně, když jsem tam tak ležel, tak jsem začal přemýšlet na svým životem a postupně si srovnávat hodnoty a priority ..a pak jsem udělal životní rozhodnutí.

Rozhodnul jsem se všechno změnit a nastalo období, které sice nebylo lehké, ale hodně mě naučilo. V létě roku 2018 jsem se rozhodnul svůj život radikálně změnit a kromě nejrůznějších osobních změn, jsem se začal více do hloubky zajímat o svoje zdraví a o tělo. Prošel jsem stovky kurzů, online kurzů, seminářů, přednášek od největších kapacit na zdraví ve svém oboru.

Prošel jsem několika konzultací s nejlepšími odborníky na psychologii, zdraví, přes nejrůznější šamany, přečetl x knížek a hlavně vyzkoušel na sobě desítky výživových, lifestylových a „myšlenkových“směrů. Najednou mi to postupně všechno začalo dávat smysl. Stal jsem se nadšencem a začal jsem tomuhle samostudiu věnovat doslova veškerý svůj čas, úsilí, energii a peníze. A najednou jsem na sobě začal pozorovat změny.

Najednou jsem se začal cítit daleko lépe, být zdravější, silnější, sebevědomější, hezčí, lepší. Najednou jsem si uvědomil, že držím v rukou pomyslnou vstupenku do života, jaký jsem vždycky chtěl. Že už se nebudu muset nikdy strachovat o své zdraví do takové míry jako předtím, a můžu dělat konečně věci, které mě baví naplno bez omezení.

Z extroverta introvertem

Problém ale nastal v ten moment, kdy jsem tomu dával tolik, že jsem odstřihnul všechny svoje kamarády a celkově svůj socialní život a z největšího extroverta, který miluje lidi, potřebuje lidi, se stal člověk, který se uzavřel do sebe, jel všechny tyhle „naučené pravidla“ na 100%, nikam nechodil a jenom tzv. žil zdravě.

Sice jsem se cítil fyzicky fit, měl to nejlepší zdraví, energii a všechno to, po čem jsem toužil, ale psychicky jsem byl na dně a nevěděl  jsem proč, nevěděl jsem, co mi sakra chybí. A ten pomyslný dílek skládačky bylo to, že jsem se s nikým nebavil a jel si to svoje, knížky, semináře, vzdělávání atd a chyběla mi základní potřeba z Maslowy pyramidy potřeb a to byla potřeba socializace.

,,Nojo, jenomže já přece nemůžu chodit na párty, když žiju zdravě“, moc dobře jsem věděl, jak tyhle noční session škodí zdraví a přesně proto jsem se tomu tak vyhýbal. Pak jsem to ale díky tomu začal studovat více do hloubky a podíval jsem se na tohle celé z vyšší perspektivy a pochopil jsem určité skulinky, určité mezery, které když se správně pochopí a uchopí, tak můžou moje zdraví naopak ještě vylepšit.

„AHA“ moment

Otevřely se mi dveře do úplně nového a pro mě neznámého světa. Našel jsem něco, co jsem tak dlouho hledal. Pochopil jsem, jak klidně můžu chodit na párty a přitom žít zdravě. Jak můžu dělat ty super věci, které nám život nabízí.

Dlouhou dobu mě totiž brzdilo přesvědčení, že existujou jenom 2 cesty. Cesta zdravého životního stylu a toho nezdravého. Na jedné straně jsou lidi, které tohle vůbec nezajímá, žijou tokový ten konzumní život, pijou a jí všechno co jim přijde pod ruku a jejich motto je: Žijeme jen jednou.

Na druhé straně jsou zase lidi, kteří si všechno, co nám život nabízí odepírají. Žijou asketický život, s nikým se nebaví, striktně se řídí nesmyslnými pravidly a často říkají takové to: Tohle můžeš, tohle nemůžeš, tohle je zdravé, tohle je nezdravé a podobné nesmysly.

Tohle jsou dva extrémy, kterých si všímám. Já jsem se ale rozhodnul, že se neztotožnuju ani z jednou z těchto skupin. Baví mě být zdravý, baví mě žít zdravě, baví mě cítit se dobře, baví mě jíst zdravé jídlo, ale nadruhou stranu mě baví i párty a užít si i to „nezdravé jídlo“ a to totálně bez výčitek. Protože ty výčitky z tzv nezdravého jídla, prokalené noci atd. jsou daleko destruktivnější, než ta samotná věc. Začlo mě bavit ničit tyhle pravidla a ukazovat, že to jde i jinak díky určitým „lifehackům“.

Tak nastal čas to posunout zase dál..

A přesně proto jsem se rozhodnul to posunout zase dál. Po dvou letech mám funkční strategii jak si normálně užívat život a přitom ho žít tzv zdravě. Zároveň se ale absolutně neztotožňuju s 90% výživovými a lifestylovými poradci a kouči a uráží mě, když mě někdo spojí se „zdravým životním stylem“.

Nežiju žádný obecný jakože „zdravý životní styl“ , žiju něco, co jsem si sám vytvořil a co vím, že funguje. Našel jsem něco, z čeho jsem mega nadšený. Vím, jak „hacknout“ svoje tělo, jak být hackerem svého těla a mozku a jak používat doslova cheaty jako GTAčku, ať už pomocí různých suplementů, lifestylových triků, mindsetových technik, rozklíčovávání genů, genotypu nebo neurotransmiterů v mozku.

Za tu dobu jsem se toho naučil spoustu, a tak jsem se rozhodl to posunout dál mezi lidi, kteří stejně jako já před lety řeší tyto problémy. Rozhodl jsem se podělit se s Vámi o moje zkušenosti a vědění, protože věřím, že to někomu může pomoct a posunout ho to na jeho životní cestě ke šťastnějšímu, zdravějšímu, silnějšímu životu a energičtějšímu životu.

Mám nachystaných ještě spoustu konceptů a témat, o kterých tady nikdo nemluví, a které možná budou hodně lidem vadit a hodně lidem bořit jejich přesvědčení a paradigma v hlavách. Takže je na co se těšit. Díky za přečtení článku a určitě mě sledujte na InstagramuYouTube, kde budou postupně přibývát videa. Vidíme se!

 

Lektor online kurzu ENERGY BOOSTER. Trenér bojových sportů, zdraví a kondice. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Získejte náskok před ostatními a objevte tajemství! Jak si chytře a správně nastavit snídani? Chcete, aby vaše tělo a mozek fungovali už od rána na 100%?
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Mrkni tady: