Kdo je Patrik Hrbáč?

Profesionální osobní fitness trenér a trenér bojových sportů, iniciátor cirkadiánního rytmu v ČR, tvůrce online-tréninků a člověk, který pomáhá lidem zlepšovat jejich zdraví a tělo skrze vnitřní biologické hodiny - cirkadiánní rytmus těla.

Patrik je člověk, který se rozhodnul proměnit svůj život. Před pár lety se kvůli svému hektickému životním stylu doslova položil. Rozhodnul se to radikálně proměnit, aby se mu tohle už nikdy nestalo. Prošel velkou transfomací svého těla a postupně budoval své zdraví.

Už několik let inspiruje a pomáhá lidem zlepšit jejich zdraví a tělo pomocí spánku a cirkadiánního rytmu. Ukazuje lidem cesty a vede je krok za krokem ke zdravějšímu životu. Je zastáncem jednoduchosti a přirozenosti. Jeho hlavní životní hodnotou je zdraví.

Něco málo o mně..

Dneska konečně můžu říct, že žiju život jaký jsem vždycky chtěl. Mám mám pevné zdraví, cítím se nejlépe, jak jsem se kdy cítil, mám tolik energie, o které se mi dříve ani nesnilo a konečně nemusím pořád lítat po doktorech a bát se, kdy na mě vyleze další nějaká nemoc.

Vylepšil jsem svoje zdraví a tělo o 100% a díky tomu si můžu konečně užívat život na plno.

Vždycky to tak ale nebylo..

Vždycky to takhle růžové ale rozhodně nebylo. Moc dobře si pamatuju na roky, kdy jsem byl pořád nemocný, neustále se mi vracely různé nemoce, lítal jsem pořád po doktorech a byl jsem doslova troska.

Byť jsem pořád sportoval, tak můj jediný smysl života byly párty, alkohol a nezdravé jídlo.

Sice jsem na venek vypadal v pohodě, ale vevnitř jsem měl pocit, že můj život nemá žádný smysl.

Cítil jsem se hrozně. Měl jsem strach, kdy na mě zase vybafne další nemoc. Nebyl jsem spokojený se svým tělem.

Někde hluboko uvnitř jsem cítil, že bych měl žít zdravěji, ale neměl jsem žádnou motivaci a u něčeho dlouhodobě vydržet. Můj životní styl vypadal hrozně.

V té době jsem ještě trpěl bolestmi zad a skoliózou a neustále se vracejícími angínami a záněty na mandlích.

Moje výmluva byla, že nemám čas „žít zdravě“ a měl přesvědčení, že přece zdravý životní styl je drahý.

Že zdravý životní styl je jen pro ty „blázny, kteří doopravdy nežijou“, pořád se v něčem omezují a něco si odepírají..

Moje dny vypadaly, že ráno jsem do sebe něco rychle naházel, přes den jsem toho moc nesnědl a večer jsem přišel domů a přecpal jsem se všeho, co bylo doma, včetně všech sladkostí.

Po každém nezdravém jídle a nezdravém návyku přicházely pocity viny, frustrace a nenávist k sobě samému.

Bohužel jsem neměl správné informace a ani nikoho, kdo by mě ve zdravém životním stylu podporoval nebo vedl.

Cítil jsem se na to sám a to byl možná důvod, proč jsem u toho nikdy dlouho nevydržel.

Cítil jsem se fakt špatně, tělo mi dávalo signály, že se něco děje. Věděl jsem, že s tím něco musím udělat, ale pořád jsem to tak nějak odkládal a díky tomu se postupně přestával mít rád.

Pomalu jsem ztrácel chuť do života a cítil jsem se mega slabý. Postupně začaly přicházet různé nemoce. Prošel jsem všechny možné doktory, kteří existují, od kardiologie, přes neurologii až po ORL. Říkalo se mi hypochondr.

Po nějaké době jsem byl na tom psychicky tak špatně, že jsem pravidelně začal dostávat panické ataky, nemohl jsem dýchat a myslel jsem si, že umřu.

Věděl jsem, že mi říká, že takhle už ne, ať brzdím, ale já si říkal, že když to tak dělá okolí a je v pohodě, tak proč bych nemohl i já? A tak jsem v tom pokračoval a nic nezměnil.

Všechno to vyvrcholilo, když jsem se jednoho dne ocitnul v nemocnici napojený na kapačky. Měl jsem bolesti celého těla, horečky, zimnice, nemohl jsem mluvit, jíst, pít a jen jsem tam ležel, jak mrtvola.

Nějaký těžký zánět na mandlích. Myslel jsem si, že umřu, nikdo si semnou nevěděl rady. Bál jsem se o svůj život. Byl jsem tam sám a přemýšlel jsem.

Přemýšlel jsem o svém životě, brečel jsem, modlil jsem se ať už to skončí. Přísahal jsem, že všechno změním, když to přežiju.

Do teď si ostře pamatuju, jak jsem tam ležel a říkal jsem si, že chci řešit problémy, které jsem řešil předtím.

Že se chci stresovat těma normálníma situacema, kterýma jsem se stresoval do teď, vždyť to nebyl žádný stres.

Po vyléčení jsem se dostal domů a nezměnil jsem vůbec nic. Pokračoval jsem v tom stejném životním stylu jako předtím.

Žádné ponaučení. Po cca roce takového životního stylu jsem se opět dostal na stejné místo, opět napíchnutý na kapačkách se zánětem v trávicím traktu a ještě tak 10x většíma bolestma.

Do toho všeho, aby toho nebylo málo lékaři mi diagnostikovaná tetanii – prý nevyléčitelná nemoc.

Najednou jsem si uvědomoval, jak moc je pro život důležité zdraví. Ležel jsem tam sám a řekl si dost.

Srovnal jsem si svoje hodnoty a priority v hlavě a pak jsem se rozhodnul..

Rozhodnutí..

 

Rozhodnul jsem se všechno změnit a nastalo období, které sice nebylo lehké, ale hodně mě naučilo.

Rozhodnul svůj život radikálně změnit a kromě nejrůznějších osobních změn (odstřihnutí od všech bývalých přátel, známých a rodiny), jsem se začal více do hloubky zajímat o svoje zdraví a o tělo.

Prošel jsem stovky kurzů, udělal si nejrůznější certifikáty, prošel desítky seminářů a přednášek od největších zahraničních kapacit na zdraví ve svém oboru.

Prošel jsem několika konzultací s nejlepšími odborníky na zdraví, přečetl desítky knížek a hlavně vyzkoušel x  výživových, lifestylových a sportovních směrů. Prošel jsem různými půsty, očistnými terapiemi a dalšími.

Po nějakém čase jsem narazil na pána Dr. Satchina Pandu, který jako první začal mluvit o jakémsi “cirkadiánním rytmu” a to mě začalo šíleně zajímat.

Mluvil o tom, že správně nastavený cirkadiánní rytmus je mocný nástroj pro udržení mnoha aspektů zdraví a života.

Nejen metabolismu a spánku, ale také zdraví střev, zdraví mozku, hubnutí, nabírání svalů, mentálního zdraví a imunitního systému, což mě logicky přitahovalo a zajímalo.

Po nějaké době studování informací o zdraví jsem to postupně aplikoval v praxi a začalo mi to měnit život.

Najednou mi to všechno začalo dávat smysl. Stal jsem se do toho nadšencem a začal jsem tomuhle samostudiu věnovat doslova veškerý svůj čas, úsilí, energii a taky peníze.

A najednou jsem na sobě začal pozorovat změny. Najednou jsem se začal cítit daleko lépe, být zdravější, silnější, sebevědomější, hezčí, panické ataky zmizely, tetanie byla pryč. Nebyl jsem každou sezónu nemocný.

Moje výsledky z krevních testů se zlepšily, zdraví se zlepšilo o 100%, lékaři to nechápali. Podařilo se mi konečně uzdravit moje tělo, ale taky zlepšit svou postavu.

Najednou jsem si uvědomil, že držím v rukou pomyslnou vstupenku do života, jaký jsem vždycky chtěl.

Měl jsem pocit, už se nebudu muset nikdy strachovat o své zdraví do takové míry jako předtím a můžu dělat konečně věci, které mě baví naplno bez omezení.

Začal jsem dostávat odpovědi na moje nezodpovězené otázky ohledně zdraví a všechno začalo dávat smysl.

Pochopil jsem i proč se mi některé věci stávaly. Najednou jsem měl plnou moc nad svým zdravím a nemusel dávat zodpovědnost za svoje problémy lidém v bílém plášti, všechno jsem si dokázal vyřešit nebo zodpovědět sám.

"Probuzení"

 

Začal jsem na sobě dennodenně pracovat, vzdělávat se, přečetl jsem stovky knížek (což bylo pro mě v té době nepředstavitelné), zúčastnil jsem se mnoha seminářů zabývající se zdravou stravou, pohybem a zdravím.

Začal jsem se stýkat s lidmi se stejným příběhem. Učil jsem se dále od nejlepších trenérů, lékařů a vědců ve světě.

Pochopil jsem, že jsem si to všechno vytvářel sám, kde byl problém a co jsem dělal špatně.

Začalo mi docházet hodně věcí. Naučil jsem se konečně jak doopravdy funguje tělo a zdraví. Jak je důležité žít v souladu se svým tělem.

Poznával jsem sám sebe, svoje tělo a začala proměna. Všichni moji kamarádi mě měli za toho „party boye“, kterým jsem kdysi byl.

Nechápali mě. Nikdo mě nechápal. Začala nová životní etapa.

Uvědomění

 

Pomalu jsem se „probouzel“ a chápal, proč se mi to všechno dělo a co jsem dělal špatně, přišlo mi spousty uvědomění. Došlo mi, jak je v našem životě důležité pečovat o své tělo.

Uvědomil jsem si, jak je důležité převzít zodpovědnost za vše co se nám v životě děje. Když jsem tohle vše praktikoval ve svém životě vše nabralo úplně jiný směr, měl jsem měřitelně lepší zdraví a hlavně jsem se cítil tak moc skvěle..

Můj život byl najednou zdravější, šťastnější a já byl vděčnější. Začal jsem si vážit maličkostí, všímat si věcí, které jsem kdysi přehlížel a začal jsem i více chápat svoje okolí. Totálně se změnil můj pohled na život a zdraví.

A tak nastal čas to posunout zase dál..

 

Objevil jsem konečně funkční strategii jak si užívat život a přitom ho žít zdravě. Našel jsem něco, z čeho jsem mega nadšený. Vím, jak žít v souladu se svým tělem a hlavně jak vybudovat silné a radikální zdraví a odolnost organismu.

Za tu dobu jsem se toho naučil spoustu, a tak jsem se rozhodl to posunout dál mezi lidi, kteří stejně jako já před lety řeší tyto problémy.

Rozhodl jsem se pomáhat lidem v oblasti zdraví a pohybu, stat se osobním trenérem a dělit se o moje zkušenosti a vědění.

Pomohl jsem už desítkám lidem osobně a stovkám lidem online zlepšit zdraví, tělo a posunul je na jejich cestě ke šťastnějšímu, zdravějšímu a lepšímu životu.

Udělejte si kvíz ZDARMA a Zjistěte během minuty, jaký jste chronotyp a zlepšete svůj spánek, energii a produktivitu...