Proč slabá vůle a lenost NIKDY NENÍ SKUTEČNÝ PROBLÉM, který vám brání dosáhnout vašich výsledků?

Stalo se vám někdy, že jste začali s něčím novým, chtěli jste zhubnout, jíst zdravě nebo třeba pracovat na novém projektu, možná jste se i namotivovali na nějaké přednášce, motivačním videu, knížce…

Ale časem jste selhali a zjistili jste, že se vám to zase nepovedlo, už po několikáté…

A tak se frustrovaně obviňujete: ,,No jo, nemám prostě pevnou vůli dostat se z bludného kruhu ven a dát svůj život opět do pořádku“. A následně váš mozek začne hledat DŮVODY proč to takhle bude stejně lepší…

Většina lidí si ještě pořád myslí, že za splnění jakéhokoliv cíle stojí pevná vůle a odříkání, tak se to snaží tlačit na sílu skrze ně.

Pravdou ale je, že za to NIKDY nemůže pevná vůle.

Doopravdický problém číslo 1. je NEDOSTATEK ENERGIE. Unavenost, lenost, neschopnost se soustředit a nedostatek pevné vůle je až skutečný důsledek problému, ne jeho příčina.

To čemu ostatní říkají “nadšení”, “pevná vůle”, “produktivita” či “motivace” je vždycky jen forma energie. Vzpomeňte si sami, pokud energii máte, cítíte se plní nadšení, motivace a chuti dělat nové věci, tvořit a dosahovat nadprůměrných výsledků.

Pokud ale energii nemáte, tak se nedokážete soustředit, máte obavy, strach, důležité věci odkládáte a pak se z toho obviňujete.

Ok, když už známe skutečný problém, který nás brzdí, pojďme se na to podívat trošku více do hloubky. Co teda ovlivňuje naši energii? Je to především náš mozek, respektive mozkové neurotransmitery.

Neurotransmitery jsou komunikační molekuly, které se nacházejí v centrální nervové soustavě, jsou to takoví přenašeči signálů mezi neurony. Můžete si je představit jako takové „poštovní holuby“.

Konkrétně nás nyní bude zajímat jeden, který je doslova klíčový pro energii – DOPAMIN. Dopamin je skutečný klíč k tomu, abychom cokoliv v životě dokázali, bez něj to prostě nepůjde.

Jak se projevuje nedostatek dopaminu?

 • Lenost
 • Únava
 • Malé sebevědomí
 • Nechuť nic dělat
 • Bolesti a křeče
 • Nízká chuť na sex
 • Problémy s komunikací
 • Špatná nálada

Pokud jste se našli alespoň v jednom projevu nedostatku dopaminu, pravděpodobně je to právě to, co vám momentálně chybí a brání vám dosáhnout vašich výsledků.

To je přesný důvod, proč na dopaminu vzniká taková závislost (s kterou souvisí téměř všechny drogy) a naučili jsme se nevědomě velmi rychle vyplavit dopamin – jako například zúčastnit se motivační přednášky, podívat se na motivační video, pustit si oblíbenou hudbu, dát si kávu, pustit si porno, dát si panáka alkoholu, cigaretu…

..Tohle všechno vyplavuje v mozku dopamin. Bohužel jen krátkodobě, poté přichází úpadek a následně se dostáváme často do nějaké závislosti na externích (vnějších) stimulech pro vyplavení našeho dopaminu.

Existuje ale řešení, jak si udržet NATURÁLNĚ a zdravě dlouhodobě dopamin a tím pádem čerpat všechny jeho benefity po celý den a efektivně a rychle dosahovat výsledků a daleko menším úsilím a vydržet u činností dlouhodobě. Ještě než vám ho řeknu dovolte mi se vás zeptat:

 • Jaké by to bylo, kdybyste vstávali s maximem energií, nadšením ze života a v podstatě nic by pro vás nebylo překážkou?
 • Znáte ten typ lidí, kteří vejdou do místnosti a září z nich "hollywoodské charisma" a pozitivní energie na 5 metrů?
 • Jaké by to bylo mít větší sebevědomí, motivace a dosahovat všeho, co si určíte?

Tohle všechno můžete mít. A není vaše vina, že se takto zatím necítíte, ve škole vás to nikdo neučil.. Co je teda ten klíč, aby se vám správně vyplavoval nejen dopamin, ale i další neurotransmitery, tak jak mají a vy měli dostatek energie a mohli si plnit své cíle a výzvy?

Může za to 1 každodenní činnost, kterou většina z nás dělá špatně, o téhle jedné věci jsem napsal nikdy nezveřejněný report.

Bez této 1 činnosti těle nemůže správně fungovat náš dopamin (a další neurotransmitery) a my se pak točíme v bludném kruhu únavy a prokrastinace.

Motivace je čistá mozková biochemie, žádná věda. A dá se vědomě ovlivňovat.

Věřte mi, že jakmile objevíte sílu této 1 nejdůležitější činnosti pro vaše zdraví, už nikdy nebudete mít problém s energií, motivací, špatnou náladou nebo pevnou vůli. Report o tom, jak nejen mně, ale i následně mým klientům tahle 1 zapomenutá činnost pomohla zhubnout, uzdravit se z nemoci a raketově zvýšit energii si můžete přečíst tady.

Profesionální osobní trenér, autor online-kurzů a online-tréninků o zdraví, stravě a biorytmech těla. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Získejte náskok před ostatními a objevte tajemství! Jak si chytře a správně nastavit snídani? Chcete, aby vaše tělo a mozek fungovali už od rána na 100%?
 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Mrkni tady: